5 faktów o Showup, o których warto wiedzieć, gdy zaczynasz transmitować

 

Ten tekst jest skierowany przede wszystkim do nowych transmitujących, ale mam nadzieję, że ci z Was, którzy są z nami nieco dłużej też znajdą coś dla siebie.

1. Znajdź pomysł na siebie

Kiedy jesteś na Stronie ShowUp widzisz wiele transmisji, nie wejdziesz na wszystkie, wejdziesz na te, które wydają Ci się interesujące. Zwrócisz uwagę na zdjęcie, czasem na nick, wejdziesz i w ciągu kilku sekund podejmiesz decyzje, czy warto tu zostać dłużej. Po kilku dniach na ShowUp zobaczysz, że często wracasz do tych samych transmitujących, że inni też do nich wracają, że są to osoby, które w jakiś sposób się wyróżniają spośród wielu transmitujących. Wiesz dlaczego? Wiedzą co chcą pokazać widzowi i jak. Też musisz to wiedzieć.

2. Przygotuj scenę do pokazu

Miejsce, z którego transmitujesz jest ważne. Zobacz, że wchodząc na te same transmisje widzisz taką samą scenę: te same kolory, te same sprzęty. Transmitujący może wyglądać każdego dnia inaczej, ale bardzo często scena pokazu pozostaje taka sama. Scena musi być jednak dobrana do Twojego show. Pamiętaj, że mistrzowie drugiego planu mogą zepsuć Twoją transmisję.

3. Dźwięki są ważne

Widz przychodzi Cię zobaczyć, ale często też chce Cię posłuchać. Możesz ustalić, czy robisz transmisje z głosem czy bez. Transmisje z głosem cieszą się większą popularnością, jednak jeśli masz kiepskiej jakości mikrofon lub słabsze złącze internetowe lepiej zrezygnować z głosu. Nie włączaj zbyt głośnej muzyki, gdy chcesz rozmawiać z widzami. Jeśli muzyka sprawia, że na swoich transmisjach czujesz się lepiej zawsze przygotuj sobie ścieżkę muzyczną do wybranego przez Ciebie show.

4. Strój na transmisji jest Twoim kostiumem scenicznym

Wybierz strój dopasowany do show, dopasowany do celów jakie będziesz realizować na transmisji. Przemyśl to w czym chcesz się pokazać, pamiętając że nadmiar koloru pomarańczowego, intensywnego różu i jaskrawej czerwieni niekorzystnie zabarwi Twoją twarz.

5. Showup nie wybacza tym, którzy nie realizują celów

Cel jest wybrany przez Ciebie. Musisz go zrealizować, gdy otrzymasz ustaloną przez Ciebie ilość żetonów. Cel ma być zrealizowany tak, by widz chciał Cię odwiedzić ponownie, czyli nie robisz widzowi „łaski”, gdy realizujesz cel. On jest nagrodą, nagrodą na którą się czeka.

Mam nadzieję, że tekst będzie pomocny 😉

Bawcie się Show up 🙂