Czy warto się kłócić na SU?

 

Kłótnie jeszcze nikomu nie przyniosły żadnych korzyści i warto byście o tym pamiętali angażując się w takie rzeczy.

Mówi się, że mądry głupiemu ustępuje. Mówi się też, że rozmawiając z głupim zawsze się traci. W trakcie kłótni zewnętrznemu obserwatorowi trudno jest często dostrzec kto jest tu głupi? Bo kłócąc się tracimy dystans, a obserwatorzy dzielą się na przeciwników i zwolenników każdej ze stron.
Możesz myśleć, że całe zamieszanie i kłótnie pomagają Ci zwrócić na siebie uwagę i osiągnąć sukces. Możesz myśleć, że zawsze w kłótniach wygrywasz. Możesz mieć o sobie bardzo dobrą opinię… Jednak efekty kłótni jest trudno przewidzieć. Praktycznie od samego początku nie wiadomo kto wygra, a na końcu okazuje się, że wszyscy stracili, bo mówi się też, że gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta i to też jest prawda.
Często w centrum kłótni trudno zauważyć jak wiele się traci i wciąż tylko liczyć zyski z zamieszania. Potem jest już za późno aby wszystko wyprostować, kłótnia obejmuje i angażuje coraz więcej ludzi i zanim wszystko się wyciszy upływa dużo czasu. W sporach, w których wygraną jest sympatia widza, zwykle ten który jest najmniej rozsądny i najbardziej zajadły traci najwięcej.

Myślę więc, że ani na SU ani w innych miejscach nie warto się kłócić. Warto natomiast dobrze się bawić na SU i w życiu.

Pozdrawiam  Show Up 😉