Czy warto się lepiej poznać?

 

Coraz więcej osób odwiedza SU w nadziei na to, że pozna tu kogoś i ta znajomość przeniesie się z internetu do świata realnego. Czy jest taka możliwość, czy można przenosić znajomości ze świata wirtualnego do realnego?

Nie będę pisać o regulaminie. Załóżmy, że on nie istnieje i każdy może robić to na co ma ochotę. Pojawia się jednak pytanie, czy powinno się każdego darzyć zaufaniem i każdemu opowiadać o sobie? Jeśli macie wątpliwości na temat tego ile o sobie możecie powiedzieć komuś kto jest dla Was szczególnie miły zadajcie sobie proste pytania: czy zawsze wpuszczam do swojego domu każdego kto zapuka, czy podaję swoje dane każdemu kto zadzwoni i o to poprosi? Proste zasady bezpieczeństwa powinniście zachowywać także na SU. Nie wiem i Wy także nie wiecie kto pyta Was o Wasze dane.

W internecie powinno się zachować ostrożność. Choć u nas jesteście bardziej chronieni niż w innych miejscach, to od Was zależy ile z tych blokad przeciwko wykorzystaniu Was sami zdecydujecie się zdjąć. Jeśli chcecie rezygnować z własnego bezpieczeństwa zapytajcie siebie na początku, czy warto to zrobić. „Poznać się lepiej” nie zawsze oznacza osobiste spotkanie. Jeśli ktoś chce Was poznać rozmawia z Wami, może też zaprosić Was na prywatną transmisję. Jeśli ktoś od samego początku naciska na spotkania lub przekazanie jakiś danych powinniście się bardzo mocno zastanowić czego ta osoba chce, jakie ma zamiary.

Bawcie się i dbajcie o siebie.

Pozdrawiam Show up 🙂