Kiedy trzeba prosić o seks

Coraz więcej par skarży się na to, że w ich małżeństwach czy związkach po prostu nie ma seksu. Proszą o seks nie tylko mężczyźni, ale też kobiety.

Co robić gdy musisz błagać o seks, czujesz upokorzenie, ale nie jesteś gotowa/y na to by zdradzić? Wiele par decyduje się na poradnię, delikatnie sugerując, że coś nie tak dzieje się w samym związku. Problem w tym, że tylko ludzie w desperacji decydują się na taki krok, ponieważ bardzo trudno jest opowiadać obcej osobie o swoich problemach w sypialni. W efekcie Internet, który daje anonimowość jest takim miejscem gdzie zasięga się rady na temat związku i problemów z nim związanych, także tych z seksem.

Co robią ci, którzy nie chcą iść do poradni, nie zwierzają się też obcym w necie? Próbują rozwiązać problemy sami, ale to nie jest takie łatwe. Wychowujemy się w przekonaniu, że seks nie jest istotną częścią życia. A jednak potem okazuje się, że jest on bardzo ważny. Oczywiście nie wtedy, gdy dobiorą się osoby, którym na seksie w ogóle nie zależy. Jednak jeśli jeden z partnerów ma większe potrzeby seksualne niż drugi, zwykle zdrada jest tylko kwestią czasu. Zdrada dla wielu oznacza to, że taki związek przestał istnieć.

A wy czy macie jakieś własne doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam wszystkich ShowUp