Nie ma głupich pytań

 

Czaty na SU obalają twierdzenie, że nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.

Wielokrotnie poruszałam już ten temat, ale choć widzę, że coraz lepiej radzicie sobie z trollami, nadal wielu z Was ma bardzo miękkie serce i karmi te obrzydliwe bestie, skłaniając do jeszcze wredniejszych wyskoków.

Na większości forów macie taki fajny znacznik „nie karm trolla”, już to powinno Wam zasugerować, że w internecie można znaleźć całą masę tego typu stworzeń. Zwykle ujawniają się stadami, nie występując w pojedynczych egzemplarzach. Określone pory roku działają też bardziej pobudzająco na naturę trolla niż inne.

Nie myślcie, że troll to tylko osobnik, który „rzuca mięsem” i wszystkich obraża. To także ktoś, kto stale powtarza jedno i to samo pytanie, nawet jeśli już otrzymał na nie odpowiedź. Zwykle ma bardzo dużą wprawę w denerwowaniu innych i dokładnie wie jakie pytanie są najbardziej przykre dla transmitującego. Często litujecie się nad trollem, który nikogo nie obraża tylko zaśmieca Wasze transmisje spamem. Jest to naprawdę duży błąd, bo wbrew temu co myślicie troll Was nie lubi, chce Was gnębić i ośmieszać. Nie próbujcie więc traktować go jak człowieka słabszego na umyśle. On czuje się od Was lepszy. Na tyle lepszy, by przychodzić i niszczyć Wasze transmisje. Jeśli znajdzie łatwowierną ofiarę będzie przychodził stale i pisał: ” A XXX mówił na swojej transmisji, że jesteś fleja i nie tknąłby cie kijem”. Gdy wierzycie w to co Wam troll podpowie on się cieszy, że znowu udowodnił swoją intelektualną przewagę nad Wami.

Zastanowiłam się czy dla tych bardziej litościwych serduszek na SU nie przydałby się i u nas znacznik „nie karm trolla” 🙂

Pozdrawiam Show Up 😉