Opcja zakupu żetonów poprzez SMS niedostępna

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz serwis odwiedza wielu nieletnich. Jako jednak, że udostępniane są tu treści o charakterze erotycznym, to zależy nam, by jego użytkownikami były jedynie osoby dorosłe (pełnoletnie). W związku z tym postanowiliśmy wprowadzić ograniczenie, które w pewnym stopniu powinno przyczynić się do spadku odwiedzin wśród osób poniżej osiemnastego roku życia. Wspomnianym ograniczeniem jest: Brak możliwości zakupu żetonów poprzez wiadomość SMS

Zdajemy sobie sprawę z faktu iż wielu dorosłych także korzystało z tej możliwości, niemniej głównie opcję tą wykorzystywali nieletni. Często bowiem zdarzały się sytuacje, że osoby niepełnoletnie „pożyczały” komórkę od swoich rodziców, a następnie bez ich zgody wykorzystywały ją dla swoich celów. Nie będąc obojętnymi na sygnały rodziców postanowiliśmy zareagować. Mamy nadzieję, że w tej kwestii spotkamy się ze zrozumieniem osób pełnoletnich, dla których wymóg posiadania konta bankowego nie powinien być problemem (ani utrudnieniem).
Zachęcamy więc do korzystania z opcji przelewów, która swoją drogą jest dla użytkowników znacznie bardziej korzystna. W przypadku SMS’ów 50% zabierał operator, przez co mimo iż koszt SMS’a wynosił powiedzmy 30zł, to użytkownik dostawał za to tylko połowę żetonów. Natomiast dzięki przelewowi użytkownik zawsze dostanie tyle, za ile zapłaci.
Mamy więc nadzieję, że to posunięcie pomoże nam nie tylko ograniczyć liczbę osób niepełnoletnich, ale także przyczyni się tym samym do ukrócenia chamstwa podczas pokazów (wyzwiska, obelgi itp.). Wulgaryzmy były używane głównie przez najmłodszych. Teraz, gdy dostęp do żetonów będzie zarezerwowany przede wszystkim dla dorosłych (odpowiedzialnych), wierzymy, że problem ten zniknie całkowicie.

Z poważaniem
Zespół ShowUp.tv