Plotkarnia

Plotka jest bardzo potężną bronią i jest też bronią, która wyrządza wielką krzywdę. Fajnie jest sobie poplotkować, lecz zawsze należy znać w tym umiar i nie posuwać się do podłości.

W naszej małej społeczności dzieje się wiele różnych rzeczy. Ponieważ jesteśmy jak wyspa, wszyscy się znamy i wiemy o sobie bardzo wiele. Czasem to dobrze, a czasem bardzo niebezpiecznie. W takiej społeczności dość ważnym jest by się wzajemnie szanować. Szacunek to nie sympatia 😉 Można kogoś szanować nie darząc go sympatią, można też kogoś lubić absolutnie nie darząc go szacunkiem. Dziwne, ale prawdziwe 😉

Kiedy staramy się darzyć innych szacunkiem pewne rzeczy nie przyjdą nam po prostu do głowy. Nie skrzywdzimy kogoś celowo tylko dlatego żeby odreagować swój podły nastrój. Wszyscy mamy lepsze i gorsze dni, każdy z nas jest człowiekiem, więc każdy tak powinien się zachowywać, by móc szanować też samego siebie. Pewne rodzaje plotek, które mogą komuś bardzo zaszkodzić lub doprowadzić go do depresji nie powinny w tak małej społeczności jak nasza funkcjonować, bo zaczniemy się zjadać, a to do niczego dobrego nie prowadzi.

Póki plotka jest zabawna póty możemy się nią cieszyć. Kiedy przestaje być zabawna trzeba odciąć się od niej. Mam nadzieję, że będziemy się tu tylko dobrze bawić, a atmosfera zawsze będzie cool.

Pozdrawiam wszystkich i Show up 😉