Przełamywanie nieśmiałości

Nie da się powiedzieć, że większość, ale z pewnością bardzo duża liczba ludzi w Polsce jest nieśmiała. O ile w przypadku rozmów z rodziną lub znajomymi osoby te nie mają większych problemów z wyrażaniem swojego zdania, to już w przypadku kontaktu z nowo poznanymi osobami zaczynają milczeć, nie potrafiąc wykrztusić z siebie praktycznie ani słowa.

Najczęstszą przyczyną nieśmiałości jest brak pewności siebie. Osoby nieśmiałe, to bardzo często ludzie z kompleksami. Dziewczyny (choć w ostatnim czasie, dołącza do nich coraz więcej chłopaków) które uważają się za brzydkie twierdząc, że mają jakieś „defekty”, które czynią je gorszymi od innych (trzeba dodać, że zazwyczaj nie mają racji, a jedyny problem jest w ich głowie).

Sposobów na przełamywanie nieśmiałości jest wiele, wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarce, by wyskoczyły dziesiątki poradników. Jednym z nich jest zrobienie czegoś szalonego, czegoś całkowicie wbrew sobie (uwierzcie że to działa :P).

Do takiego kroku świetnie nadaje się właśnie ShowUp. Wstydzisz się swojego ciała? Uważasz, że jesteś za gruba, za chuda, masz za małe piersi lub ogólnie Twoja figura jest do niczego? Sprawdź to! Załóż swoją kamerkę – jeśli się wstydzisz, to nie musisz pokazywać twarzy i pozwól innym Cię ocenić. Portal odwiedzają tysiące ludzi, na pewno nie raz spotkasz się z komentarzami negatywnymi – taka już rola hejterów, ale prawdopodobnie zdecydowana większość to będą komentarze pozytywne, wspierające, które naprawdę dają dużego kopa energii. O gustach się nie dyskutuje – jeden woli córkę a drugi teściową.

Czy są wśród was jakieś osoby, które już stosowały tą metodę? Ilu z was do tej pory wstydziło się siebie, było pełne kompleksów, ale zdecydowało pokazać się przed kamerką i tym samym pozbyło się ich? Zachęcam do komentowania i podsuwania swoich sposób na radzenie sobie z tym problemem.