Seksworkerki i seksworkerzy

 

Na pewno spotkaliście się już ze słowem seksworking. Jest ono stosunkowo nowe, ale wygląda na to, że się przyjmie. Słowo to ma dwie ważne zalety, jest polskie i nie jest słowem, które mogłoby zostać uznane za obraźliwe.

Sexwork to praca w branży erotycznej. Jest to bardzo szerokie pojęcie, bo seksworkerem jest zarówno aktor filmów porno jak i seksualny ekspert, udzielający porad na temat seksu lub opowiadający o seksie w internecie. Na Showup seksworkerem lub seksworkerką nazywamy osobę, która prowadzi transmisje erotyczne.

Słowo seksworkerka zastąpiło też słowo „camgirl”. Wiem, że coraz częściej używamy tego określenia, ale wiele osób uważa, że jest ono niesprawiedliwe i uwłaczające. Być może dlatego pojawiała się seksworkerka.

Ciekawostką jest to, że seksworkerka to także prostytutka, a seksworker to męska prostytutka. Striptizerka i striptizer to także seksworkerzy. Jak widać jedno słowo zastępuje wiele innych słów i łączy branżę erotyczną.

Pojawienie się nazwy sekswork może być znakiem, że branża erotyczna będzie lepiej traktowana w naszym społeczeństwie. Mimo wszystko niektóre do tej pory funkcjonujące określenia osób pracujących w branży erotycznej były bardziej obelgami niż nazwami profesji.

Mam nadzieję, że nowa nazwa Wam się podoba 😉

Pozdrawiam, bawcie się i show up 😉