Sposoby na hejty

 

Są okresy w roku kiedy osób hejtujacych na transmisjach jest jakby nieco więcej. Trzeba sobie z takimi osobami radzić i nie dawać im szansy na to by ich głos był znaczący.

Na pewno ci z Was, którzy bywają na forach internetowych słyszeli określenie: „nie karm trolla”. Chodzi o to by nie stwarzać sytuacji, w której dyskutujecie z hejterem. Pamiętajcie, że taka osoba ma większe doświadczenie w chamstwie, nietolerancji i głupocie niż Wy kiedykolwiek zdobędziecie. Kiedy z kimś takim dyskutujecie kończy się to na tym, że troll sprowadza Was do swojego poziomu, na którym na pewno wygra, bo ma większą praktykę w trollowaniu.
Dyskusja z kimś kto pyta: dlaczego tu jesteś, czy wiesz, że jesteś… (tu padają zwykle puste i wulgarne sformułowania obliczone na to by Was zdenerwować) kończy się na tym, że troll osiąga satysfakcję z tego, że wytrącił Was z równowagi, przerwał lub nawet zniszczył Waszą transmisję, zepsuł Wam humor na bardzo długi czas. Wy z tej wymiany zdań nie osiągacie żadnej korzyści. Troll zwykle nawet jeśli posiada żetony to nie będzie chciał się nimi podzielić.
Ciekawym rodzajem takiego trolla są osoby, które piszą: zachęć, pokaż to, pokaż tamto; by następnie stwierdzić, że nie mają żetonów lub że to co zobaczyli nie jest warte żetonów. Jeśli chcecie zachęcić oglądających możecie to zrobić, ale z własnej woli, panując nad transmisją. Jeśli pozwalacie się sprowokować trollom, często pozostaje w Was niesmak po tym jak taki troll się wobec was zachowa.

Zachęcam do tego by nie karmić trolli na Waszych transmisjach. Z takich widzów nie ma bowiem żadnego pożytku. Oni wchodzą do Was po to by podnieść sobie poczucie własnej wartości Waszym kosztem. Czyli za ich szczególną psychoterapię to Wy płacicie.

Pozdrawiam ShowUp 🙂