Sposoby na milczących widzów

 

Wielu z Was narzeka na brak odzewu ze strony widzów. Patrząc na statystyki oglądających zastanawiacie się dlaczego oni wszyscy milczą? Jak to jest z tym milczeniem?

Na pewno wiecie, że kiedy odwiedza Was ktoś nowy, zawsze chwilę zajmuje mu ocenienie Was. Widza trzeba nieco ośmielić, by zaczął z Wami dialog. Jak to zrobić? Wspominałam już o tym, że Wasze wypełnione profile są wizytówką. Szczególnie ważne jest to dla tych z Was, którzy nie traktują SU tylko jako miejsca gdzie się zarabia, lub jako pracy. Na Su chce się wracać, jeśli samemu nie stworzy się sobie złych wspomnień z nim związanych. Parę słów na profilu pomoże Wam nawiązać pierwszą nić porozumienia z widzami. Decydują, czy chcą z Wami zostać przez jakiś czas, czy przejść na inną transmisję.

Drugim elementem są cele i opisy. Jeśli nie macie celów lub opisów transmisji, widz niezależnie od tego czy przyszedł pierwszy raz, czy odwiedza SU stale, nie wie o po robicie transmisje. Może bawicie się włosami w uszach, może obgryzacie paznokcie i chcecie by ktoś na to patrzył 😉 Opis pomaga się zorientować czego można się spodziewać po tej transmisji.

Trzecim elementem jest Wasz wygląd. Warto się nad tym trochę zastanowić. Transmisja jest jak wyjście z domu, trochę makijażu, ładne fryzura, odpowiedni strój – to wszystko zachęca lub odstrasza. Ogromne bluzy polarowe i sportowe, które nadają się do biegania, raczej nikogo nie zachęcą na SU. Chyba, że ustawicie opis: schudłam 40 kg, zbieram na nowe ciuchy 😉

Kiedy widz wie co nieco o Was i widzi opis transmisji może zadecydować, czy rozpocząć z Wami dialog czy nie. Weźcie też pod uwagę to, że niezależnie od tego jaką statystykę Wy widzicie, liczba osób na Waszych transmisjach to zarówno osoby zarejestrowane jaki i przeglądający niezarejestrowani, którzy weszli z ciekawości zobaczyć co się dzieje. Może warto ich zachęcić do tego by się zarejestrowali? W tym celu… trzeba zadbać o dwa pierwsze elementy, a najbardziej o ten trzeci 😉

Pozdrawiam ShowUp