Wierność jest nudna

 

Wszyscy już to mówią, więc ShowUp nie będzie tu akurat pierwszy 🙂 Okazuje się, że nie ma takiego wagonika, którego nie można by odczepić. Oznacza to w dużym skrócie, że generalnie nie jesteśmy wierni i dotyczy to tak mężczyzn jak i kobiet. Witam na wykładach ShowUp na temat wierności 😉

Wierność nie jest dominującą cechą ludzi. Są pary, które dobierają się na całe życie jednak nie jest to norma. Zwykle okazuje się, że nie umiemy wytrwać w stałym związku będąc wiernym. Dziś, kiedy nie ma przymusu życia z niewiernym partnerem można po prostu taki związek zakończyć lub jeśli obie strony zgadzają się na to, nie kończyć związku, ale przejść do etapu: dajemy sobie wolność.
Jeśli dwie strony stałej relacji decydują się na to by dać sobie wolność, żaden z partnerów nie powinien być do tej decyzji zmuszony. Jeśli tak jest to lepiej rozejść się bez stresów i problemów. Kiedy para pozwala sobie na wolność w wyborze partnerów seksualnych, może wybrać formę swingowania lub formę indywidualną.

Swingersi to pary, które szukają innych par, by wymieniać się partnerami. Jest to interesujące ze względu na to, że nie traci się kontroli nad tym co robi partner. Zawsze wiadomo, że chodzi o zabawę, urozmaicenie stałej i czasem nudnej relacji. Jeśli partnerzy pozwalają sobie na to by ich życie erotyczne toczyło się zupełnie oddzielnie jest duże prawdopodobieństwo, że taki stały związek wcześniej czy później się rozpadnie.

Wierność na świecie, w którym jest tak wiele pokus, raczej nie ma szansy się obronić. Zaczęliśmy ją także postrzegać jako formę nudnej, szarej codzienności. Wierność jest nudna.

Pozdrawiam ShowUp 😉